Шановні відвідувачі!

 Ви завітали на сторінку офіційного сайту управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації.

 На сайті Ви зможете познайомитись, як розвивається освіта у нашому районі,  довідаєтесь  про життя  дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

 Сподіваємося, що, спілкуючись через сайт, ми зможемо відповісти на ті запитання, які цікавлять та турбують Вас сьогодні, а також знайти спільний підхід до рішення актуальних проблем освіти краю.

 Запрошуємо до співробітництва всіх, кому не байдужа доля дитини, хто дбає про формування високоінтелектуальної, духовно багатої особистості – громадянина України.

 

Мартинюк Любов Іванівна, начальник управління освіти

Кельменецької районної державної адміністрації

303x188-images-korisni pos-moinudepar

kelm prof

kelm rda

kelmMVDIstoruko
На даний момент 148 гостей на сайті

Контакти

Управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації.

Адреса: Чернівецька обл., Кельменецький р-н, смт. Кельменці, пл. Центральна, 2.

Керівник: Мартинюк Любов Іванівна

E-mail: rayvo-kelm@ukr.net

Тел: (03732) 2-12-74.

  

  image001Святвечір, Різдво Христове, Коляда, Вечорниці, Щедрівки, Маланка, Святого Василя, Водохреща, – ось як цікаво та весело щодня проживали зимові канікули дошкільнята в Кельменецькому дошкільному навчальному закладі № 1.

  Педагоги та батьки із задоволенням готували до свят костюми, декорації, розучували ролі, пригадували давні звичаї та обряди зимового циклу.

  Дуже давньою є українська традиція миритися в день Святого надвечір’я, пробачати одне одному образи вільні й мимовільні, щоб повною мірою відчути радість життя.

  Свято Різдва відзначалося християнами насамперед справами добродійності. У цей день щедро роздавали милостиню. У кожнім будинку христославів чекали частування чи гроші. Не прийняти христославів вважалося великим гріхом. Люди заможні вважали своїм обов'язком надіслати милостиню жебракам, хворим, удовам і сиротам. Не забували навіть про тварин, адже, відповідно до переказу, у холодну ніч віл і осел зігрівали Богонемовля своїм подихом. У селах для птахів, що страждають від голоду і холоду, виставляли житній сніп.

  Напередодні Василія по селу водили Маланку, Козу, ходили «перебрані», веселили народ. Кульмінацією святок була зустріч Старого Нового року. Обряд посівання, який проводився вранці у Василів день, передбачав отримання хорошого урожаю в новому році.

  У старовину на Україні довгими зимовими вечорами в сільських хатах збиралися парубки та дівчата, які веселились, танцювали, жартували і співали, потім стелили скатертину і ставили частування. 

  Для дітей як і зараз, улаштовувалися різдвяні ялинки, вистави, свята з роздачею подарунків.

   image001image002image003image004image005image006image007image008image009image010image011image012image013